Projektowanie mieszkań
i kompleksowe realizacje

Funkcje mieszkania

Jakie funkcje ma spełniać nowe mieszkanie? Czy jest to inwestycja pod wynajem, czy mieszkanie rodzinne? Jaki mamy budżet?  Te i wiele innych ważnych pytań musimy zadać zanim stworzymy projekt koncepcyjny mieszkania. Polega on na zaprojektowaniu 2-3 zupełnie innych układów mieszkania w rzucie płaskim, z których wybieramy jeden (lub łączymy koncepcje w jedną)

Wizualizacje

Płaskimi rysunkami technicznymi trudno przekazać wizję mieszkania, dlatego na ich podstawie tworzymy fotorealistyczne wizualizacje. Na tym etapie dobieramy konkretne materiały, kolorystykę i elementy wyposażenia.

PROJEKT WYKONAWCZY

Po akceptacji wizualizacji przystępujemy do wykonania rysunków technicznych. Są to rysunki typowe dla specjalistów z poszczególnych branż: budowlanej, stolarskiej, tapicerskiej itd. Dzięki przygotowanym przez nas rysunkom każdy specjalista dokładnie będzie wiedział jak wykonać swoją część adaptacji mieszkania. W rysunkach przeznaczonych dla ekipy budowlanej znajdują się m.in.:
-szczegółowa koncepcja
-schemat wyburzeń i wymurowań
-schemat elektryki
-schemat ułożenia posadzek
-schemat hydrauliki
-schemat sufitów podwieszanych
-schemat ułożenia płytek
W rysunkach przeznaczonych dla stolarza znajdują się rysunki techniczne wszystkich mebli, które mają zostać wykonane na zamówienie. Zawierają one opis proponowanych w projekcie materiałów wykończeniowych oraz wszystkie potrzebne do wykonania mebla wymiary.
W przypadku kiedy w projekcie znajdują się elementy tapicerowane wykonywane na zamówienie ich rysunki techniczne zawierają dokładny opis użytych w projekcie materiałów.
Projekt wykonawczy oprócz rysunków branżowych zawiera również rysunki wszystkich ścian z dokładnymi wymiarami, opisami projektowanych elementów oraz z zaznaczonym miejscem na projekcie.

KOSZTORYS MATERIAŁOWY

Projekt wykonawczy zakończony jest zawsze kosztorysem materiałowym zawierającym wszystkie ilość zawartych w projekcie materiałów. Oprócz potrzebnych do zakupienia ilości w kosztorysie są również wskazane konkretne modele z opisem kolorystyki, wielkości oraz numerem katalogowym użytych materiałów.

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera odbieramy z naszym inspektorem. Inspektor nadzoru sprawdzi zgodność z normami, ze stanem istniejącym (np. odchylenia ścian, zastosowane materiały, sprawdzi wszystkie instalacje, co ma ogromny wpływ na późniejsze użytkowanie mieszkania, sprawdzi również rzeczywisty metraż mieszkania w stosunku do tego co zostało wpisane w umowie przedwstępnej)
W trakcie odbioru technicznego przeprowadzamy dokładną inwentaryzację mieszkania.

Nadzór autorski

Oprócz projektowania mieszkań zajmujemy się też nadzorami nad inwestycją. Na czym to polega? Przez cały okres trwania realizacji architekt nadzoruje zgodność wykonywanych prac z projektem. W zależności od potrzeb oraz etapu prac jesteśmy 1-2 razy w tygodniu na budowie, sprawdzając jakość wykonywanych robót. Oprócz tego jesteśmy w stałym kontakcie z ekipami budowlanymi, sprawdzając postępy ich prac i odpowiadając na pytania dotyczące projektu.

Kompleksowa obsługa inwestycji

Przez cały okres trwania realizacji zajmujemy się jej kompleksową obsługą. Zamawiamy, magazynujemy oraz dowozimy na miejsce potrzebne materiały, koordynujemy prace ekip remontowych tak, aby roboty szły zgodnie z wyznaczonym wcześniej harmonogramem a efekt końcowy był zgodny z projektem mieszkania. Po zakończeniu każdego etapu prac robimy ich odbiór. Przy kompleksowej obsłudze inwestycji, czyli tzw. „wykonaniu pod klucz” współpracujemy ze sprawdzonymi przez lata specjalistami, dzięki czemu dajemy gwarancję na całość prac oraz na zastosowane elementy wyposażenia – dlatego oprócz samej usługi projektowania mieszkań warto też jest skorzystać z opcji kompleksowej realizacji.