Maksymalną funkcjonalność uzyskać można nawet na niewielkiej powierzchni, czego prezentowana wizualizacja jest najlepszym dowodem. Kolorystyka została zachowana na neutralnym poziomie, jej wyznacznikami jest użycie szarości, bieli i czerni, z ocieplającymi całość meblami wykonanymi z drewna. Minimalistyczny wystrój rezygnuje z wielu dodatków, eksponując w zamian najciekawsze detale, takie jak na przykład szklane lampy.

Otwarta przestrzeń holu, kuchni i salonu jest multifunkcyjna. Z jednej strony jest to miejsce do przechowywania rzeczy i przygotowywania potraw, z drugiej – również rodzinne miejsce spotkań i centrum rozrywki. Zabudowa tego pomieszczenia, chociaż bardzo przyjemna i dobrze przemyślana, nie przytłacza i nie rzuca się w oczy za sprawą wykorzystania neutralnych barw i nowoczesnych materiałów. W pokoju wypoczynkowym nie mogło zabraknąć także wygodnego miejsca do relaksu. Tę rolę odgrywa jasna kanapa, masywny szezlong, designerski fotel ze skóry, ale także tapicerowane krzesła o inspirującym wyglądzie, które stanęły przy sześcioosobowym stole. Nieduża sypialnia ukryta za przesuwnymi drzwiami z mlecznego materiału, to królestwo dużego łóżka. Jego wygodę podkreśla wysoki, tapicerowany zagłówek, świetny do oparcia się podczas czytania czy rozmawiania. Ten sam motyw został powtórzony w pokoju dziecięcym. Te dwa pomieszczenia łączy ze sobą jasna, uspokajająca kolorystyka, która jest dobrym tłem dla osobistych dodatków. Ostatnimi pomieszczeniami są dwie bliźniacze łazienki, urządzone w surowej stylistyce industrialnej z ocieplającymi elementami drewna. W jednej znalazło się miejsce dla wanny ze szklanym parawanem, natomiast mniejsza posiada prysznic w modnej wersji bez brodzika.

Wnętrze tego mieszkania zostało zaprojektowane przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak drewno, szkło oraz tkaniny, z elementami metalu, który podkreśla nowoczesny, nieco surowy sznyt wielkomiejskiego apartamentu. Podstawowym założeniem było wygospodarowanie wygodnej, a przy tym również praktycznej przestrzeni dla trzyosobowej rodziny, w której każdy znajdzie swój własny kąt do wypoczynku.